Історія закладу освіти

/Files/images/Рисунок1.png

Секретарка – в минулому – кріпацьке державне село. Перше приміщення школи збудовано Міністерством освіти царської Росії в 1876 році. У будинку був парадний вхід з відкритим ґанком та другий вхід для вчителя з закритим ґанком. У такому вигляді будинок школи проіснував до 1920 року. Прізвище першого вчителя невідоме. На початку ХХ століття працювала вчителькою Євгенія Стоцька, її чоловік, Іван Іванович Метелиця, був у неї помічником.

· 1898 рік - піп Юліан Щербинський за рахунок прибутків церкви для своєї дочки збудував ще одне приміщення школи./Files/images/Рисунок2.png

· 1913 рік - земством було збудовано ще одне приміщення школи.

· Після революції 1917 року навчання в школі стало чотирирічним.

· 1925 рік - за ініціативи завідуючого школи Степана Степановича Григорука та при активній підтримці голови сільської ради Кузьми Ісаковича Тарасюка збудували нову школу.

· 1930 рік - школу реорганізували в неповну середню з семирічним навчанням. Учні навчалися в дві зміни, працювало у школі більше 10 вчителів./Files/images/Рисунок3.png

· 1931 рік - було відкрито вечірню семирічну школу для колгоспної молоді. Все це робилося за ініціативи завідуючого школи С. С. Григорука.

· 1933 рік - восени в Секретарку приїхало 50 сімей, переселенців-росіян з Горьківської області. Для дітей була відкрита друга семирічна школа з російською мовою навчання. Через два роки російська школа перестала існувати: частина учнів виїхала з села, частина пішла навчатись до української школи.

· У школі навчалося від 450 до 480 учнів. Вчителів було 15. Школа вважалася політехнічною. На прохання викладача політехнізації Дмитра Дмитровича Захаревича і при підтримці директора школи Веровенка колгосп збудував для потреб школи велику майстерню. Але, на жаль, вона ще не була закінчена, як згідно постанови Уряду політехнічне навчання в школі відмінили.

· 1930 рік – школа мала своє господарство: 12 га землі, троє коней, чотири корови, свині, 15 бджолосімей. У господарстві працювали учні, вчителі, техпрацівники. Продукція йшла на гарячі обіди для учнів.

· У період війни вороги знищили все: парти, прилади фізичного, хімічного, біологічного кабінетів. Школу перетворили на початкову, ввели свою релігію та свої методи навчання. Після звільнення села від окупантів вже у квітні 1944 року школа розпочала свою роботу, прийняла перших учнів. Директором школи було призначено Голозубова Івана Єгоровича. Охопили навчанням всіх дітей, в тому числі і переростків, які не вчилися в період окупації.

· 1952 рік-директором школи призначено Градовського Якова Дмитровича.

· 1952 рік- неповну середню школу у селі реорганізовано в середню освітню. Одразу ж було відкрито 8 і 9 класи. У школі навчалися діти з навколишніх сіл. Було утворено 17 класів, працювало 30 вчителів.

· 1954 рік- школа випустила своїх перших випускників-24 учні.

· З ініціативи директора школи і секретаря партійної організації колгоспу імені ХХ з׳їзду КПРС Градовського Якова Дмитровича за рахунок колгоспу в 1959-1960 роках, в основному силами учнів, учителів, з шлакобетону до центрального будинку школи було добудовано чотири класних кімнати, спортивний зал. У школі функціонували фізичний, біологічний кабінети, піонерська кімната, бібліотека налічувала 5850 книг. У школі велика увага приділялася культурному розвитку учнів: було придбано піаніно, баяни, струнні інструменти.

· За минулі 50 років Секретарська середня школа докорінно змінила своє обличчя.

Кiлькiсть переглядiв: 205

Коментарi